Hamileyim Fitim Programı

ACOG’ye* göre egzersiz normal hayatta olduğu kadar hamilelik döneminde de çok önemlidir. Hamilelikte yapılan egzersizler sırasında uygulanan nefes teknikleri sizi doğuma hazırlar. Hamileyim Fitim Programı anne adayının yakın zamanda bedeninde oluşacak değişimlere yönelik bir hazırlık niteliğindedir. Bu program temelde kardiyovasküler çalışma, güçlendirme ve stretching gibi elementlerin kombinasyonundan oluşur. Ayrıca gebeliğe uygun destekleyici ve dengeleyici beslenme önerileri sunar. * American College of Obstetricians and Gynecologists

KİMLER İÇİN UYGUN?

Bu programa dahil olmak isteyen anne adaylarının egzersiz yapabileceklerine dair yazılı doktor onayı almaları gerekmektedir. Tercihen gebeliğinin 12. haftası ile 35. haftası aralığında olan anneler ile çalışmaktayız. Hamileyim fitim programı ile çalıştığımız annelerden en az başlangıç seviyesinde spor geçmişi olması ve temel hareketler konusunda bilgi sahibi olması beklenir. Daha önce hiç spor yapmamış anne adaylarına egzersize başlamak yerine yürüyüş ve yüzme gibi aktiviteleri tercih etmesi gerektiğini düşünmekteyiz.

NASIL ÇALIŞIYORUZ?

1. Adım
Yüzyüze görüşerek ya da ‘Hemfithemanne Hamile’ formunu doldurmak yoluyla sizi her yönüyle tanıyoruz. Hamilelik öncesi ve hamilelik sürecindeki tüm niteliklerinizi 8 farklı açıdan değerlendiriyoruz.

2. Adım
Sosyal yaşamınız ve talebinize yönelik olarak haftada 1 ya da 2 kez indoor-outdoor şeklinde bire-bir çalışıyoruz*. Diğer yandan düzenli yürüyüş ile programı desteklemenizi bekliyoruz. Yürüyüşler progama dahil edilebilir ya da hariç tutulabilir. Ayrıca Beslenme konusundaki taleplerinize Dr. Hilal Koral ile beraber çözüm alternatifleri sunuyoruz.

*Gereken noktalarda kadın doğum doktorunuzla iletişimde kalarak programlarınızı tasarlıyoruz.

hemfithemanneHamileyim Fitim