"Kim olduğumu sorguladığımda, ilk aklıma gelen anneliğim oluyor."

Gözde Biber

Merhabalar, ben Sarp’ın annesi Gözde. Sarp dünyaya gelmeden önce farklı unvanlarım olsa da artık kim olduğumu sorguladığımda, ilk aklıma gelen anneliğim oluyor. Annelik sıfatıyla beraber özgür ruhum farklı bir sürece girdi. Oğlum daha doğmadan; düşüncelerim, bedenim ve hatta alışkanlıklarım değişti…

Merhabalar, ben Sarp’ın annesi Gözde. Sarp dünyaya gelmeden önce farklı unvanlarım olsa da artık kim olduğumu sorguladığımda, ilk aklıma gelen anneliğim oluyor. Annelik sıfatıyla beraber özgür ruhum farklı bir sürece girdi. Oğlum daha doğmadan; düşüncelerim, bedenim ve hatta alışkanlıklarım değişti… Hiçbir karşılık beklemeksizin çoşkuyla enerji üreten yumuşacık bir duygu yerleşti yüreğime. Diğer annelerin hikayesini bilmesem de benzer duyguları paylaştığımızı biliyorum. Tıpkı anne olunca yaşadığımız sorunların benzediği gibi. Buradan yola çıkarak, kendine vakit ayırmayı erteleyen tüm anne ve adayları için özel ve farklı bir çalışma başlatmak istedim.

“Hem fit hem anne” projesinde yol ortağım Ceren ile annelerin gerçek ihtiyacına yönelik sağlıklı yaşam programları geliştirmeye çalıştık.

Bu noktada benim rolüm; belki de sudan sebeplerle ertelediğiniz kararlarınızda, sebat göstermeniz için gerekli motivasyonu sağlamak; sizlere egzersiz ve dengeli yaşam hakkında eşlik etmektir… Ben bu gücü annelikten aldım ve sahiplendim. Bu güçle de yoluma devam ediyorum. Siz de bu gücü sahiplenin ve hediyenizin kıymetini bilin. İnandığınız yolda inatla ilerlemekten vazgeçmeyin. Pişman olmayacaksınız; çünkü ben olmadım. Sevgiler…

1985 doğumlu Gözde Biber için 6 yaşında başlayan profesyonel yüzme hayatı, üniversite yıllarına kadar sporcu disiplini ile yetişmesinde ki en büyük şans oldu.  Spor her zaman hayatında baş rol oynadı. Üniversitede dönemin ‘gelecek vaat eden popüler bölümü’lerinden birine kaydı. 2004 -2008 yılları arasında Marmara Üniversitesi Lisans eğitimi ardından Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Finans Yüksek Lisansını tamamladı. Bu alandaki macerasına; ileri seviye Almanca ve İngilizce, sayısız yaz stajı ile pazarlama ve inovasyon branşında aldığı eğitimleri ekledi. Bu eğitimler ona girilmesi zor ve dışardan havalı gözüken kurumsal şirketlerin kapısını açtı. Beş sene boyunca masa başında ‘iyi bir unvan’ ve kariyer için çalıştı. Kurumsal yaşamın yoğunluğunda bile spora olan tutkusu hiç bile azalmadı. 2013’te anne oldu. Kolay bir süreç olmayacağını bilerek; hayatına her zaman huzur, başarı ve güven duyguları katan spora profesyonel anlamda yönelmeye karar verdi. Bu aşamada Yoga, Pilates ve Fitness Eğitmenliği için gereken tüm donanımı elde etmeye yönelik çalışmalara başladı. Özel bir klüpte Personal Trainer olarak çalışmakta olup sağlıklı yaşam, ve beslenme üzerine uzmanlığını geliştirmektedir.

hemfithemanneGözde Biber