"Annelik bu dünyada hissedilebilecek en güzel ve en güçlü duygulardan bir tanesi."

Dr. Hilal Koral Beslenme Uzmanı

Merhaba, ben Dr. Hilal Koral. İki çocuk annesiyim, Dr. Hilal Koral Medikal Estetik Kliniğini üçüncü çocuğum olarak tanımlayabilirim. Tıp fakültesi mezuniyetim sonrasında akademik kariyerimle ilgili birçok basamak eklendi hayatıma. Bunlardan en güzeli de anne olmaktı.

Merhabalar, Dr Hilal Koral Medikal Estetik Kliniğini üçüncü çocuğum olarak tanımlayabilirim. Meslek hayatıma adımım 1988′de Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmamla başladı. Sonrasında akademik kariyerimle ilgili birçok basamak eklendi hayatıma. Bunlardan en güzeli de anne olmaktı. Annelik bu dünyada hissedilebilecek en güzel ve en güçlü duygulardan bir tanesi. Bu kadar verici, bu kadar özel başka bir duygunun ve sevginin olabileceğini düşünemiyorum. İlk çocuğumu yani kızımı çok zor geçen bir hamilelik sürecinden sonra kucağıma aldığımda çok değişik şeyler hissettiğimi hatırlıyorum. Yıllar sonra da aramıza oğlum katıldığında daha tecrübeli bir anneydim artık. Bu duyguların heyecanını hiçbir şeye değişmem.

Sizin bir parçanız olan bu minicik varlığı kucağınıza alabilmek, hamilelikte yaşanan her zorluğa ve alınan her grama değer. Tabii bunca güzel şeyle birlikte, doğum sonrası kilolar da misafir oluyor bizlere. Bu noktada benim rolüm, sizlere emzirme dönemi ve özellikle sonrasında yararlanabileceğiniz bilgiler verip, bu yolda size misafirleriniz olan kilolarınızı yolcu etmede ışık tutabilmek olacak. Bu yolculukta şimdiden tüm annelere; anneliklerinin keyfini doya doya çıkarabilecekleri, yavrularına ve sevdiklerine bol bol sarılacakları uzun ve sağlıklı yıllar diliyorum. Bunları yaparken de kendi vücut bakımlarınızı da ihmal etmemenizi tavsiye ediyorum. Unutmayın; bedensel sağlık ve güzellik, ruhsal sağlık ve mutluluğu da beraberinde getirir.

Sevgiler…

Dr. Hilal Koral 1988′de Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş olup, 1993′te Patoloji ve Sitoloji Uzmanlığı almıştır. 1995′te Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı’nda Yrd. Doç. Dr. Kurucu Anabilim Dalı Başkanlığı yapıp, 1996 Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı’nda Yrd. Doç. Dr. olarak çalışmıştır. 2000′de eşi Dermatolog Dr. Deniz Koral ile Konya’da Dermalaser Güzellik Merkezini kurup, burada Lazer Epilasyon, cilt bakımları ve vücut bakımları ile ilgili çalışmış, 2005′te Medikal Estetik Hekimliği sertifikası almıştır.  Bağdat Caddesi’ndeki Dr Hilal Koral Medikal Estetik Kliniğinde çalışmalarına  devam etmektedir. Medikal sektördeki popüleritesini Hcg ile zayıflama ve Metabolik Balans ile zayıflama tekniklerinin yanı sıra cilt bakımları, leke ve kırışıklık tedavileri, kök hücre uygulamaları, PRP uygulaması, Mezoterapi, Roler, Jetpeeling, Radyofrekans, Botox, Dolgu ve Gençlik Aşısı uygulamaları ile kazanmıştır.

Hemfithemanne projesindeki çalışmalarında vücut analizleri yaparak, sağlıklı beslenme alışkanlıkları edindirmeyi amaçlar. Kişinin eline liste tutuşturmak yerine bunu ona öğretmenin daha değerli olduğunu savunur. Gerekli görüldüğü takdirde, vücut Ultrasonik Kavitasyon, LPG, Radyofrekans veya Power Plate ile destekler. Burada amaç daha şekilli, sıkı, selüloitleri azaltılmış ve sizi mutlu edecek bir vücuda kavuşturmaktır

hemfithemanneDr. Hilal Koral