o-EXERCISE-WITH-KIDS-facebook.jpg

Sen hangi annesin?

Bebeğim üç aylık. Bebeğimi sadece anne sütüyle beslemenin tatlı huzur ve gururunu yaşıyorum.

Spor yapar ve yediklerime dikkat edersem, sütümün azalmasından korkuyorum. Zaten öyle bir motivasyonum da yok. Henüz hazır değilim.

Bebeğime kavuşalı altı ay oldu. Düzenimizi mümkün olduğunca oturttuk. Çalışmaya bile başladım. Ama bu koşturma içerisinde spora vakit ayırmak imkânsız.

Oğlumu evde bırakıp, alışverişe çıktığımda bile suçluluk hissediyorum. Bebeğim biraz büyüsün öyle başlarım.

Hamilelik döneminde 12-18 kilo aldım, aylar içinde çoğu gitti azı kaldı. Ama o geriye kalan 4-6 kilo bir türlü gitmek bilmiyor.

Doğum yapmış, sülün gibi süzülen incecik kadınları anlamıyorum. Onlardaki genetik miras bende yok ki.

Spor salonlarının kargaşası beni yoruyor. Oraya gidip gelmek, orada giyinip soyunmak, o kalabalığa girip çıkmak büyük zaman ve zahmet.

Doğum öncesi kiloma geri döndüm. Şükürler olsun. Peki bu deformasyon ve bölgesel yağlar ne olacak?

Bebeğimden önce de spora başlamak için bir kaç girişimim olmuştu. O dönemde hayatıma sokamadığım spor şimdi hayatıma nasıl girecek? Uzak ihtimal.

Kızım 2, oğlum 4 yaşında. Benim için duş almak bile bir lüks. İki hamilelik iki çocuk. O zayıf, narin kızdan eser kalmadı bende.

Düşünceler, düşünceler…

Daha burada sıralayamadığımız, önümüze koyduğumuz engeller…

Karar vermekle yolu yarılayacakken bizi günden güne geciktiren sudan bahaneler…

Anne olmak çok kutsal bir duygu. Kadınlığa verilmiş bu hediye; kadın vücudunda, beyninde ve kalbinde birçok değişimin de sebebi; ancak hiçbir şeyin engeli değil.

Tabii ki hayatımıza gelen bu yeni düzen, bizleri kimi zaman zorlayabilir. Bazen yılgınlık hisleri uyandırabilir. Ama şunu unutmamak gerekir ki, bizim en değerli varlıklarımız olan çocuklarımız biz varsak daha güvendeler. Onları büyütürken daha sağlıklı, daha motive ve daha zinde olmak varken neden kolayı seçelim? Bir o kadar önemli olan “kendimiz”den neden vazgeçelim.

Hem fit hem anne, anne olmanın gücüne inanıyor ve sağlıklı-düzenli yaşamı hayat stili haline getirmeyi hedefliyor. Nerede olursanız olun, ne kadar yoğun olursanız olun eğer bu konuda kararlıysanız, biz sizin yanınızdayız.

Artık bahaneleri bir kenara bırakmanın sence de vakti gelmedi mi?

hemfithemanneSen hangi annesin?
Share this post

Join the conversation